Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
na bezbarwny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co myślicie o 25 przykład a), drugie równanie? nie powinno być że oprócz węglowodoru powstaje KCl i H2O ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tez mi sie tak wydaje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z równania wynika ze z większą liczbą atomow wodoru to czemu z mniejsza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
maturka napisał:
a co myślicie o 25 przykład a), drugie równanie? nie powinno być że oprócz węglowodoru powstaje KCl i H2O ??
powinno;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
z równania wynika ze z większą liczbą atomow wodoru to czemu z mniejsza?
bo jest to przeciwienstwo tej teorii glupiej... a poza tym to wlasnie tak wynika z rownania .. znaczy ze mniejsza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie z rownania wynika ze z jednego weghla odpada chlor a z drugiego( Ch2) wodor. Czyli z tego o WIEKSZEJliczbie atomow wegla....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomyłka- wodoru. z tego o wiekszejliczbie atomow wodoru
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no juz sama nie wiem mi wyszlo tak samo jak tutaj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale zrobilam beznadziejnie glupie bledy ;( nawet w obliczaniu enalpii nie zauwazylam, ze tam jest 3 SO3. zalamie sie zaraz ;( liczylam na ponad 90, a teraz nie wiem czy 80 bedzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
duzo bledow w tych odpowiedziach:|
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
naprawde taka prosta dla was byla ta matura??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nawet zle alkohol nazwany , i wogole tym odpowiedziom nie ma co ufac, a jak wkoncy z ta regula zmniejszy czy zwiekszy??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to w tym 32 mial wyjsc aldehyd czy kwas karboksylowy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ehh...masakra ta matura. wydawało mi się, że będzie lepiej. te odpowiedzi mnie momentami przerażają. Cóż może za rok poprawię...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w zadaniu z tym gdzie zwiekszamy temp jest reakcja egzotermiczna, wiec cieplo wydziela sie po stronie produktow, czyli jak dla mnie i w jednym i drugim przypadku powinno byc ze sie zwieksza. Co o tym myslicie? Zgodnie z regula markownikowa w zad. nie pamietam ktorym powinno byc ze z mniejszej liczby atomow wodoru. Tak mi sie wydaje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam!! Co do niektórych odpowiedzi mam wątpliwości: do zad. 7, gdyż powinno być chyba odwrotnie i zadanie 23, tyle co mnie uczono, to do tej zmiany potrzebne jest środowisko kwasowe, a także konkretny reduktor
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z KMno4 powinien byc kwas bo wtedy sie zredukuje na drugi stopien utlenienie, Mam watpliwosci co do zadania drugiego, bo tam pisalo ze 10% stanowi kobal promieniotworczy, czyli taki co ulega rozpadowi a nie calosc czyli 20g......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Olcia napisał:
z KMno4 powinien byc kwas bo wtedy sie zredukuje na drugi stopien utlenienie, Mam watpliwosci co do zadania drugiego, bo tam pisalo ze 10% stanowi kobal promieniotworczy, czyli taki co ulega rozpadowi a nie calosc czyli 20g......
wlasnie mnie w 2 wyszlo inaczej, natomiast w 7 tez mam odwrotnie... oO ktos kompetentny moglby rozwiac te watpliwosci ????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zadaniu 7 napisałam ze charakter chemiczny tlenkow zmienia sie od zasadowego po amfoteryczny i kwasowy wraz z wzrostem stopni ulenienia tlenkow. Nie wiem czy dobrze....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 10 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...